Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Dane kontaktowe

FCA S.A.

ul. Grabska 11

32-005 Niepołomice

 

tel. 12 294 98 00

e-mail: fca@fca.com.pl

www.fca.com.pl

Social Media

O nas

FCA to integrator i producent rozwiązań światłowodowych do budowy sieci teletransmisyjnych. Jesteśmy jednym z największych integratorów technologicznych w zakresie systemów światłowodowych do budowy optycznych sieci teletransmisyjnych w Polsce.

Czytam więcej...

2022

Przekształcenie FCA w Spółkę Akcyjną 

 

W związku z ciągłym rozwojem firmy nastąpiła zmiana dotychczasowej formy prawnej naszej organizacji. Przekształcenie FCA ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na spółkę akcyjną, to kolejny ogromny krok na drodze do rozwoju naszej marki, rozwiązań, produktów i usług. 

 

2021

1200% i rośniemy w siłę dalej!

Początki FCA to zaledwie 27 pracowników i mała rodzinna firma.

Dzisiaj to prężnie rozwijająca się duża spółka, na pokładzie której znajduje się ponad 300 pracowników- czyli wzrost o ponad 1200%! To robi wrażenie.. A to dopiero początek nowej historii.

Czytam więcej...

2018

Nieustający rozwój

Rok 2018 był rokiem zmian. Zyskaliśmy nowy Zarząd!

Zyskaliśmy nowy Zarząd! Stanowisko prezesa objął Pan Krzysztof Rychlik, któremu na stanowisku wiceprezesa towarzyszy Pan Paweł Bień.  Na sukces tej współpracy nie musieliśmy długo czekać.

Czytam więcej...

2002

Pierwszy milion

 

Ależ to był rok! Po zaledwie 5 latach istnienia firmy FCA, udaje nam się wygenerować pierwszy milion złotych obrotu! To zdecydowanie podniosła chwila, warta upamiętnienia i świętowania. 

Czytam więcej...

2005

Pierwsza Gazela Biznesu

Rośniemy w siłę! Klientów z roku na rok przybywa, angażujemy się w coraz większe i bardziej wymagające projekty, zawieramy umowy z największymi firmami telekomunikacyjnymi w Polsce, zatrudniamy nowych pracowników, tworzymy własne, specjalistyczne laboratorium światłowodowe i... zostajemy nagrodzeni.

2003

Dobro klienta przede wszystkim

 

120 kg szafa, brak windy?! To nie problem!

Dla nas Klient zawsze był, jest i będzie najważniejszy! Nawet kiedy warunki nie są zbyt sprzyjając - brak windy i konieczność przeniesienia 120 kg szafy na drugie piętro.

Czytam więcej...

2009

Przeprowadzka do Niepołomic 

 

Kolejne sukcesy i intensywny rozwój, skutkują zwiększająca się liczbą pracowników. Do tego stopnia, że... przestajemy się mieścić w dotychczasowej siedzibie w Krakowie. W 2009r. nasze biura, laboratorium światłowodowe i magazyny przeniesione zostają do nowej siedziby – na
ul. Grabską 11 w Niepołomicach, miejscu, w którym jesteśmy do dzisiaj.

2017

20-lecie marki FCA 

Jubileuszowy rok FCA - mija 20 lat odkąd rozpoczęliśmy naszą działalność. Podsumowujemy to, co dotychczas udało nam się osiągnąć, wszelkie sukcesy ale i potknięcia, które wiele nas nauczyły i umożliwiły dalszy rozwój. Rok ten celebrujemy wspólnie z pracownikami, partnerami, klientami.

 

Czytam więcej...

HISTORIA FCA

A wszystko zaczęło się od jednego patchcordu...

ZOBACZ JAK FCA ZMIENIAŁO SIĘ NA PRZESTRZENI LAT

1997

Początek marki FCA

 

Jest 1997 rok. Pan Andrzej Szymowski, ówczesny prezes ASCOMP S.A., postanawia utworzyć nowe przedsiębiorstwo. Swoje funkcjonowanie rozpoczyna FCA Sp. z o.o. A staje się to w kluczowym okresie dla polskiej telekomunikacji. Do naszego kraju właśnie zawitały pierwsze światłowody, a my mamy zaszczyt uczestniczyć w ich dystrybucji i budowie tego, co obecnie możemy nazwać Polską Cyfrową.

Czytam więcej...

1998

Pogotowie FCA

 

Początki FCA to początki światłowodów w Polsce.
 

Nasza drużyna, wtedy nie była zbyt liczna jednakże wiedza, kompetencje którymi się dzieliła zawsze były na najwyższym poziomie. Ale w jak najprostszy sposób uświadomić klienta, że dokonał właściwego wyboru? Pogotowie FCA zawsze było na czas! Ps. To tylko 60 koni - ale zawsze na czas!

1999

Laboratorium światłowodowe

 

A więc wespół w zespół by... optyczną moc móc wzmóc.

Rok 1999 i 6 piętro w wieżowcu przy ul. Mogilskiej w Krakowie, to przede wszystkim początek naszego laboratorium światłowodowego. Młody, zgrany zespół już wtedy wiedział, ze światłowody to przyszłość.

Czytam więcej...

2001

W poszukiwaniu nowych klientów

 

Konferencje, targi, wyjazdy - nabierają rozpędu.

Pierwsze spotkania na krajowych i międzynarodowych wydarzeniach, przynoszą rezultaty. Kolejne międzynarodowe partnerstwa generują kolejne możliwości rozwoju firmy.

2009

Powstanie Akademii Światłowodowej

 

Rok 2009 obfitował w kluczowe wydarzenia dla rozwoju FCA . W tym właśnie roku powstaje nasza spółka córka - Akademia Światłowodowa, będąca jednostką doradczo-szkoleniową.

Czytam więcej...

2010

FCA trzecim, największym producentem sprzętu telko w Polsce

2010 to kluczowy rok nie tylko dla nas, ale i dla całego rynku telekomunikacyjnego w Polsce.  Realizujemy pierwszą w Polscę instalację FTTH (Fiber-to-the-home) w oparciu o kabel łatwego dostępu. Jako pierwsi
w Polsce wdrażamy system monitoringu optycznego w energetyce. 

2011

Pierwsza własna norma mikrokanalizacji

 

Rozwijamy się, wdrażamy nowe technologie i metody produkcji. Wydajemy także pierwszą własną normę w zakresie mikrokanalizacji światłowodowej. Zostajemy członkiem Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizującego.

Czytam więcej...

2014

Nowe oblicze FCA 

 

Rok 2014 to początek zmian: nowy Zarząd firmy. To był pierwszy krok. A co dalej? Stworzyliśmy nowy logotyp FCA sp. z o.o., który łączy firmę z charakterem jej działalności, odnosi się do zdobytej przez lata wiedzy w zakresie telekomunikacji optycznej i stosowania nowoczesnych rozwiązań oraz symbolizuje ukierunkowanie firmy na rozwój biznesu Klienta.

2015

Rekordowy obrót

To była piękna końcówka 2015!

31 grudnia 2015 roku, -10C, pada śnieg... pomimo niesprzyjającej aury, możemy otwierać szampana! FCA pierwszy raz w historii odnotowuje rekordowy wynik ponad 166 mln PLN!

Czytam więcej...

Więcej historii już wkrótce!

2015

Powstanie grupy FCA

 

O powstaniu Akademii Światłowodowej w 2009 roku już wiecie z poprzednich historii, w 2013 roku swój początek ma Net4F - spółka projektowo-wykonawcza, a w 2015 roku wisienką na torcie zostaje Alias - operator infrastruktury. Tym samym, rok ten, staje się początkiem Grupy FCA. A to oznacza w pełni kompleksową ofertę dla naszych klientów. Ale ciąg dalszy sukcesów dopiero nastąpi!

Czytam więcej...

Czytam więcej...