Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Dane kontaktowe

FCA S.A.

ul. Grabska 11

32-005 Niepołomice

 

tel. 12 294 98 00

e-mail: fca@fca.com.pl

www.fca.com.pl

Social Media

O nas

FCA to integrator i producent rozwiązań światłowodowych do budowy sieci teletransmisyjnych. Jesteśmy jednym z największych integratorów technologicznych w zakresie systemów światłowodowych do budowy optycznych sieci teletransmisyjnych w Polsce.

Jest 1997 rok. Pan Andrzej Szymowski, ówczesny prezes ASCOMP S.A., postanawia utworzyć nowe przedsiębiorstwo. Swoje funkcjonowanie rozpoczyna FCA Sp. z o.o. A staje się to w kluczowym okresie dla polskiej telekomunikacji. Do naszego kraju właśnie zawitały pierwsze światłowody, a my mamy zaszczyt uczestniczyć w ich dystrybucji i budowie tego, co obecnie możemy nazwać Polską Cyfrową. 

A zanim powstało FCA...

Wszystko zaczęło się w 1989r. od utworzenia Działu Światłowodowego w ramach ASCOMP S.A. i od innowacyjnego produktu, jakim w tamtym czasie w Polsce było złącze światłowodowe. Już w pierwszych latach działalności nawiązaliśmy współpracę z japońską firmą SEIKO, od której w 1993r. zakupiliśmy technologię polerowania złącz. Dział rozwijał się dynamicznie, zdobywał nowych klientów i partnerów, rozszerzał ofertę, aż w końcu w 1997r. stał się samodzielną jednostką gospodarczą – FCA Sp. z o.o.

1997

Początek marki FCA

Wracam na stronę główną

Chcę poznać więcej historii FCA